NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » HYDEPARK » CO TO JEST ROOT?? :) [CIEKAWOSTKI]

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Co to jest root?? :) [CIEKAWOSTKI]

  
PanGlod
16.02.2013 12:32:39
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Wawa

Posty: 65 #1192477
Od: 2013-2-11
[CIEKAWOSTKI]Co to jest root?
Posted in Bez kategorii | Leave a comment


Root to tradycyjna nazwa uniksowego(czyli także i linuksowego) użytkownika z pełnymi prawami dostępu do komputera. System Android oparty jest na Linuksie i także posiada użytkownika o nazwie ROOT, który ma dostęp do wszystkich plików znajdujących się w jego pamięci. Choć dostęp do tego konta dla użytkowników końcowych zazwyczaj jest zablokowany, to istnieje kilka sposobów na uzyskanie do niego dostępu. Co umożliwiają takie “prawa”?
-
W pierwszym punkcie trzeba napisać, że podczas procesu ROOTowania możemy uszkodzić nasz telefon. Jest to jednak dosyć rzadkie zjawisko spowodowane zazwyczaj czynnikiem ludzkim, czyli błędem popełnionym przez osobą wgrywającą nieoficjalny ROM. Musicie być świadomi, że wasz telefon może przeistoczyć się w dosyć drogi przycisk do papieru.
-
Mamy możliwość instalacji ROMów(w wielkim uproszczeniu systemów operacyjnych) innych niż oficjalne wypuszczane przez operatorów komórkowych.
-
Możliwość instalowania aplikacji takich jak Wireless Tether – aplikacji umożliwiającej stworzenia z naszego telefonu małego, przenośnego routera, który będzie udostępniał dostęp do Internetu urządzeniom wokół przy pomocy Wi-Fi lub bluetooth
-
Po prostu MarketEnabler – aplikacja umożliwiająca korzystanie z dobrodziejstw kupowania płatnych aplikacji bezpośrednio z Android Market nawet w krajach gdzie dostęp do płatnych aplikacji nie jest oficjalnie dostępny.
-
Możemy wyeliminować problem ze zbyt małą ilością miejsca przeznaczoną na instalowane aplikacje. Chyba wszystkie nieoficjalne ROMy umożliwiają instalowanie aplikacji na karcie pamięci, dzięki czemu jedynym ograniczeniem jest pojemność naszej karty, co w dzisiejszych czasach oznacza, że możemy zainstalować przynajmniej kilkakrotnie więcej aplikacji niż w pamięci
telefonu.
-
Mamy dostęp do interfejsów użytkownika(np. HTC Sense UI, MotoBlur), które pierwotnie nie zostały zaprojektowane dla naszego telefonu. Choć nie wydaje mi się to do końca legalne, to takie ROMy cieszą się dużym powodzeniem i producenci nie burzą się o to(póki co).
-
Możemy zwiększyć ilość naszej pamięci operacyjnej przy pomocy partycji SWAP stworzonej na naszej karcie. SWAP jest to “przestrzeń wymiany”, która niejako rozszerza naszą pamięć operacyjną. Dzięki temu aplikacje w telefonie nie muszą być uruchamiane od zera, a przywracane do stanu w jakim je zostawiliśmy(szczególnie przydatne przy przeglądaniu stron internetowych w kilku oknach).
-
Mamy dostęp do nowszych wydań systemu operacyjnego Android. Nieoficjalne ROMy tworzone są bardzo często w oparciu o kod źródłowy, który nie został jeszcze wykorzystany przy wypuszczaniu oficjalnych aktualizacji przez operatorów. Telefony z takim oprogramowaniem zazwyczaj działają także szybciej niż w standardowym wydaniu.

Źródło: http://androidguru.pl/2009/10/co-daje-root-w-telefonie-z-androidem/

Pozdrawiam PanGlod
_________________Pozdrawiam PanGlod
Wlascicel:
PouPolska.cba.pl
Android-Center.cba.pl
Moderator:
pou.iq24.pl
  
Electra12.12.2018 14:19:21
poziom 5

oczka
  
POU
16.02.2013 17:47:12
poziom 3Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: koszalin

Posty: 154 #1193101
Od: 2013-1-9
To nie poradnik na temat POU'a -.- Do Hydeparku.
_________________
Jestę Adminę <3 POU!
100 postów!
  
PanGlod
20.02.2013 10:58:37
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Wawa

Posty: 65 #1199947
Od: 2013-2-11
Zamykam wesoły
_________________Pozdrawiam PanGlod
Wlascicel:
PouPolska.cba.pl
Android-Center.cba.pl
Moderator:
pou.iq24.pl

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » HYDEPARK » CO TO JEST ROOT?? :) [CIEKAWOSTKI]

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta

Partnerstwo: